Úvod / Rady a tipy / MALOVÁNÍ HENNOU

MALOVÁNÍ HENNOU

MALOVÁNÍ HENNOU

Nejprve bychom vás rádi upozornili, že klasické malování Hennou vytvoří na kůži vzory v oranžové až tmavě hnědé barvě. Přírodní henna neumí kůži obarvit na černo. To co se v posledních letech s oblibou vydává za malování „černou hennou" nemá bohužel s hennou nic společného. Tyto produkty obsahují navíc nebezpečné chemikálie, které mohou dokonce zůsobit podráždění i popálení kůže.

Vzor na kůži se vytváří pastou z Henny. Pastu můžete připravit z přírodního prášku, ke kterému přidáte dostatečné množství vody. Pastu můžete aplikovat ihned, lépe ale pokud ji necháte alespoň 1 až 2 hodiny odstát. Po té ji můžete aplikovat na kůži, nejlépe prostřednictvím měkkého plastového kornoutku nebo tenkým štětečkem. Vždy se přesvědčte, že kůže není mastná a před aplikací Henny ji nejlépe umyjte vodou a mýdlem a vysušte ji. Nyní už jen stačí vytvořit vzor podle Vašeho přání, zručnosti a fantazie.

Abyste dosáhli žádaného výsledku, po vytvoření vzoru nechte pastu na kůži zaschnout. To trvá 30-45 minut. Čím déle pastu na kůži necháte, tím lepší a tmavší výsledek získáte. Jakmile se tedy Henna začne vysušovat a odlupovat naneste zlehka na kůži mastný krém, tak aby jste neporušili vzor. Takto můžete pokračujte až po dobu 2 hodin. Nakonec nechte Hennu zcela zaschnout. Pomocí tupého nože odloupejte zaschlou pastu z kůže. Naneste několik kapek oleje nebo mastný krém a po vsáknutí omyjte šetrně vodou. Nyní se můžete těšit ze svého „tetování".

Zpočátku se vám může zdát, že barva není dost tmavá, ale po určité době kůže ztmavne. Prvních 48 hodin bude barva tetování sytá, poté může začít blednout. Toto je typické pro Hennu. Také si je třeba uvědomit, že barevný efekt se liší podle druhu kůže a výsledek může být odlišný na různých částech těla. Kde je kůže tenká a krevní cévky jsou hned pod povrchem, výsledek tetování bude velice dobrý. Nejlepšího výsledku dosáhnete například na dlani ruky. Naopak na břichu výsledek příliš dobrý nebude. Podobně u různých lidí může být výsledek odlišný v závislosti na typu kůže.

Vzor na kůži vydrží po dobu 1 až 3 týdnů, v závisloti na tělesné teplotě, typu kůže, vystavení sluníčku a také na místě kde je aplikována. Průměrné tetování vydrží 10 dní. Nejdéle po 3 týdnech vzor vymizí úplně. Tetování nelze jednoduše smýt. Musíte počkat až barva vybledne a trochu si můžete pomoci vodou, mýdlem a kartáčkem.

Připravená pasta pro malování Vám v lednici vydrží až 4 týdny. Prášek z Henny v sypkém stavu má trvanlivost 2 roky (zabalený, chráněný před světlem a vlhkem).

Zpět na Rady a tipy