Úvod / Obchodní podmínky

Obchodní podmínky

Henna s.r.o.

Dovoz, distribuce, výroba přírodní kosmetiky, Jiráskova 2, 741 01 Nový Jičín

V následujícím textu naleznete informace týkající se podmínek nákupu v tomto internetovém obchodě.

KUPNÍ SMLOUVA

Každá objednávka je závazná (Občanský zákoník § 544-545, zákon č. 40/1964 Sb) dle našich obchodních podmínek. Odesláním objednávky stvrzujete, že jste se seznámili s obchodními podmínkami našeho internetového obchodu www.henna.eu a souhlasíte s níže uvedenými obchodními podmínkami – s odvoláním na §273 Obchodního zákoníku.

Kupní smlouva vzniká přijetím objednávky kupujícího prodávajícím. Veškeré objednávky provedené přes objednávkový formulář, e-mailem nebo telefonicky jsou závazné. Předmětem smlouvy je zboží uvedené v kupní smlouvě – objednávce. Kupní smlouva je uzavřena formálním potvrzením objednávky prodávajícím.

OBJEDNÁVKA

Po odeslání objednávky Vám bude odesláno e-mailem její potvrzení (u telefonické objednávky se považuje za potvrzení souhlas při jejím zadávání). V případě, že v tomto potvrzení naleznete nějaké nesrovnalosti, kontaktujte nás okamžitě e-mailem nebo telefonicky. V případě, že jste toto potvrzení neobdrželi, znamená to, že jste chybně vyplnili fakturační údaje či chybně uvedli Vaší e-mailovou adresu (nejčastější situace). I v tomto případě nás kontaktujte.

Objednávku lze stornovat nebo upravit do 2 hodin po odeslání objednávky prostřednictvím e-mailu henna@henna.eu nebo telefonicky na čísle 556 710 120 /v pracovní dny v době od 8-15 h./

 • Při nákupu zboží v hodnotě nad 1 000,-- Kč poštovné neúčtujeme.
 • Pro objednávky do 500,-- Kč je stanovena pouze možnost platby předem převodem na účet. 

Všechny ceny uvedené v našem e-shopu jsou včetně DPH.

DORUČENÍ ZBOŽÍ A ZPŮSOB ÚHRADY

 1. Zboží zasíláme pouze v České republice prostřednictvím České pošty jako Balík do Ruky
 2. Pro objednávku na Slovensko kontaktujte přímo naše obchodní zastoupení na e-mailové adrese: dubrava@nextra.sk
 3. Náklady spojené s balicím materiálem neúčtujeme.
 4. V každém balíčku je přiložena faktura, kterou je nutné uschovat pro případ vrácení zboží.
 5. Zboží je obvykle odesíláno do 5 dnů po obdržení objednávky (ve výjímečných případech nejpozději do 10 dnů /Vánoce,dovolené/). Snažíme se však o zasílání v co nejkratším termínu.

PŘEPRAVA ČESKOU POŠTOU:

Zboží bude odesláno jako BALÍK DO RUKY prostřednictvím České pošty. Výše poštovného činí jednotně 127,- Kč  s dobírkou, 91 Kč při platbě předem. Při nákupu zboží v hodnotě nad 1 000,-- Kč poštovné neúčtujeme.

POZOR! Pokud Vás Česká pošta nezastihne na udané adrese, zásilka bude uložena na poště, kde si ji můžete vyzvednout do 7 dnů. Zároveň Vám bude zanechána zpráva o uložení zásilky.

Všechny zásilky jsou pojištěny a dopravce za zboží ručí. Doporučujeme si vždy zásilku prohlédnout před dopravcem a v případě poškození obalu zásilky ihned s dopravcem sepište protokol o poškození a zásilku nepřebírejte.

PŘEVZETÍ ZÁSILKY - REKLAMACE MECHANICKÉHO POŠKOZENÍ :

Zákazník je povinen při převzetí zkontrolovat, zda obal zásilky není poškozen. V případě, že balíček přijde viditelně poškozen, kdy je tedy předpoklad, že zboží může být poškozeno, nepřebírejte tento balíček od pošty. Dopravce (pošta) s Vámi následně sepíše protokol o shledané závadě a zásilka bude doručena zpět odesílateli.

Skutečnost o shledané závadě při doručení a sepsání protokolu nám prosím neprodleně oznamte a dohodneme se na dalším postupu, např. novém zaslání zboží. Na pozdější reklamaci závady (poškození zboží při přepravě, chybějící zboží v balíku apod.) zjištěné až mimo přítomnost poštovního doručovatele, není možno brát ohled.

REKLAMAČNÍ ŘÁD

Reklamační řád se řídí dle zákona č.40/1964SB. Občanského zákoníku ve znění zákona č.136/2002SB. Záruka se nevztahuje na vady vzniklé nevhodným užíváním věci, na opotřebení věci způsobené jejím obvyklým užíváním, ani na vady, pro které byla sjednána nižší cena.

Při reklamaci je nutné dodržet tento postup:

 • O reklamaci nás informujte telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu. Zde uveďte jméno, příjmení, adresu a důvod reklamace.
 • Se zbožím musí být vrácena také faktura, bez ní nebude reklamace vyřízena.
 • Zboží zasílejte jako cenný balík, zásilky na dobírku nebudou přijaty. Náklady na poštovné se nevrací.
 • Zboží zašlete na adresu: Henna s.r.o., Jiráskova 2, 741 01 Nový Jičín

VRÁCENÍ ZBOŽÍ

 • Zboží je možné nepoužité, nepoškozené, kompletní a v původním obalu do 14 dnů od převzetí zásilky vrátit bez udání důvodu. Zboží musí být zcela schopné dalšího prodeje.
 • O vrácení zboží nás informujte telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu.
 • Se zbožím musí být vrácena také faktura, bez ní nebude převzetí zboží a následné vrácení peněz vyřízeno.
 • Po kontrole stavu a kompletnosti zboží Vám budou peníze vráceny bankovním převodem na váš účet nebo poštovní složenkou (poplatek za poslání peněz, který si účtuje Česká pošta Vám bude stržen). Pro případ vrácení peněz bankovním převodem připište číslo vašeho účtu a kód banky.
 • Vráceny budou pouze uhrazené peníze za zboží, nikoliv poštovné. Týká se i zásilek, u kterých poštovné účtováno nebylo /tedy zásilek nad 1000 Kč/.
 • Zboží zasílejte jako cenný balík, zásilky na dobírku nebudou přijaty.
 • Zboží vracejte na adresu: Henna s.r.o., Jiráskova 2, 741 01 Nový Jičín

NEVYZVEDNUTÍ ZÁSILKY

Nevyzvednutí zásilky na dobírku se dle zákona nepovažuje za odstoupení od smlouvy.Bohužel se poslední dobou se množí nevyzvedávání dobírek, proto jsme nuceni zahájit opatření proti tomuto jednání.

UPOZORŇUJEME, že v případě nepřevzetí zásilky, tzn. jejího vrácení dopravcem nazpět se jedná o porušení kupní smlouvy v souladu s §544 - 545 Občanského zákoníku (zák.č. 40/1964 Sb. ve znění pozdějších předpisů)a odpovídáte za škodu, která nám tímto vznikla. Jste povinni nám uhradit veškeré nám vzniklé náklady. V takovémto případě vám naúčtujeme Vámi neuhrazené poštovné + smluvní pokutu ve výši 150,-- Kč. Tento nárok vzniká i v případě, že objednávka přesahuje hodnotu splňující podmínky pro odeslání zdarma.

Pokud se nám tedy zásilka na dobírku vrátí jako nevyzvednutá, bude zákazník vyzván k vysvětlení, a pokud bude mít zájem o opětovné zaslání zboží, vyhovíme mu po zaplacení částky zahrnující cenu zboží, původní poštovné a nové poštovné předem na náš bankovní účet. Zároveň v tomto případě bude prominuta smluvní pokuta.

V opačném případě bude zaslána faktura na zaplacení smluvní pokuty a zbytečně uhrazeného poštovného, a to ve lhůtě do 14-ti dnů. Pokud nedojde k uhrazení, předáváme dlužnou částku právní kanceláři k vymáhání. Upozorňujeme na to, že v takovém případě se konečná částka požadovaná po dlužníkovi šplhá až na několik tisíc korun.Také bude dotyčný zákazník zapsán do registru nespolehlivých zákazníků, kterou využívají ostatní e-shopy pro kontrolu spolehlivosti.
Prosím berte toto upozornění na vědomí!

BEZPEČNOSTNÍ UJEDNÁNÍ

Ochrana osobních dat - provozovatel internetového obchodu prohlašuje a zavazuje se, že veškeré údaje, které získá od svých zákazníků a které jsou potřebné k objednání produktů on-line, budou sloužit pouze pro komunikaci se zákazníkem a nebudou dány k dispozici třetím osobám.

Děkujeme vám za přečtení těchto obchodních podmínek. Další dotazy rádi zodpovíme e-mailem. Přejeme vám radost při nakupování v klidu domova.

Henna s.r.o., Jiráskova 2, 741 01 Nový Jičín,

IČ 48400025, DIČ CZ48400025

Tel. 556 710 120, fax.: 556 707 724

www.henna.eu

henna@henna.eu